Újabb partnerrel bővült azon cégek listája, akikkel stratégiai együttműködés keretei között dolgozik tovább a Debreceni Szakképzési Centrum. Az együttműködés rögzítését ünnepélyes keretek között, ma tartották az új partner, az Agri-Corn Kft. gyáravató ünnepségén, Monostorpályiban. Az eseményt megtisztelte, és az üzemeket felavatta Varga Mihály pénzügyminiszter.
A Civita Group Zrt. tagvállalata, az Agri-Corn Kft. számára több szempontból is jelentős nap volt a mai: nem csupán a gluténmentes tésztagyár két új gyártóvonala és az ehetőpohár-és-tányérgyártó gépsor került felavatásra, hanem a szakmai utánpótlásért vívott törekvéseik is mérföldkőhöz érkeztek. A vállalat igazgatósági tagja, Vaszkó Péter és a Debreceni Szakképzési Centrum képviseletében Szilágyi Sándor főigazgató stratégiai együttműködést írtak alá. A felek szerződésben rögzítették, hogy a Debreceni Szakképzési Centrum tanulói duális képzés keretében szakmai gyakorlati lehetőséget kapnak a vállalatnál.
A Debreceni Szakképzési Centrum és az Agri-Corn Kft. partneri kapcsolatra lépése kapcsán Szilágyi Sándor, a DSZC főigazgatója elmondta, az együttműködés kiemelkedő jelentőségű, hiszen általa a pék és pék-cukrász tanulók olyan egyedülálló lehetőséget kapnak, hogy egy világszínvonalú technológiával felszerelt gluténmentes élelmiszereket gyártó üzemben gyarapíthassák tudásukat.
A Debreceni SZC Irinyi János Technikum élelmiszeripari ágazatban tanulóinak biztosít a vállalat szakmai gyakorlatot az egyre nagyobb teret hódító reformélelmiszerek előállításának folyamatában. Emellett élelmiszeripari gépésztechnikus és mechatronikai technikus tanulókat is vár az Agri-Corn Kft.
A stratégiai együttműködési megállapodás aláírását követő gyáravatási ünnepségen Papp László, Debrecen polgármestere beszédében elmondta: Debrecenben nagyon komoly gazdasági folyamatok zajlanak, amelyek kihatással vannak az agglomerációra is. A polgármester kiemelte: büszke arra, hogy debreceni családok az ország életében rendkívül fontos élelmiszeriparban fontos szerepet töltenek be, köztük a Vaszkó család, akikkel évtizedek óta dolgozik együtt Debrecennel szoros együttműködésben.
Vitányi István, a térség országgyűlési képviselője is a Debrecenben zajló gazdaságfejlesztési folyamatokat emelte ki, hangsúlyozván: számos előnnyel járhat ez a kistelepülések számára is, hiszen a nagy gyárak beszállítói a remények szerint a bihari térségben fognak majd otthonra találni. Az utóbbi 10-12 évben számos fejlesztés megvalósult, amely segíti a településeket, többek között az, hogy már a határig tart az autópálya, és a vasúti infrastruktúra korszerűsítése is zajlik.
A beruházást Vaszkó Gábor, az Agri-Corn Kft. igazgatósági tagja ismertette. Úgy fogalmazott: „ez az új létesítmény nem pusztán egy gyár, hanem egy olyan hely, amely az emberek összefogása és kemény munkája által valóra vált álmokat és lehetőségeket mutatja meg”. Az új gyártósor a legmodernebb technológiával van felszerelve, amely lehetővé teszi, hogy hatékonyabb és fenntarthatóbb termelést valósítson meg a vállalat. Az új berendezések, gyártási eljárások, az automatizálás mind-mind a hatékonyságot növelik, biztosítva ezzel a magas minőséget.
A gyáravató ünnepségen beszédet mondott Varga Mihály pénzügyminiszter is, aki a hangsúlyozta: a vállalat új mérföldkőhöz ért a ma átadott speciális robotokkal és új gyártósorokkal. A miniszter méltatta a családot, amely 30 évvel ezelőtt elindította a vállalkozást, úgy véli, mindez nem jött volna létre a kitartás és elkötelezettség nélkül. Varga Mihály úgy fogalmazott: „ha mintákat keres a magyar gazdaság szerkezet magának, akkor nyilván érdemes olyan mintákat találni, ami az erős családi vállalkozásokra és erős vállalatokra épül”. Újabb lépés lesz a vállalat életében a tőzsdére lépés, amely abban segíti majd a céget, hogy olyan forrásokat gyűjtsön – akár a Budapesti Értéktőzsdén – amely segíti majd további elképzeléseinek megvalósulását. A pénzügyminiszter szerint jó az irány és külön öröm, hogy ez az élelmiszeriparban valósul meg, amit az állam is támogat. Az egymásrautaltság jegyében, ha az állam segíti a vállalatokat az ő céljuk megvalósításában, a gazdaság szereplői is tudnak segíteni az államnak a gazdaságpolitikai vagy társadalompolitikai célok elérésében.
Az ünnepi beszédeket követően a Vaszkó család tagjai, Varga Mihály pénzügyminiszter és Vitányi István a gyártósorokat felavatandó szalagot vágtak át, mellyel hivatalosan elindult a termelés az üzemben.